Od 17. do 20. novembra učenici naše škole Mihaela Golić i Mihajlo Savković uzeli su učešće u Debatnom kampu koji je realizovan u okviru projekta ,,Debatuj za Danas”.
 
Učenici su imali intenzivna predavanja i radionice o debati, govorništvu i javnom komuniciranju. Imali su priliku da slušaju pokazne debate iskusnih takmičara u različitim debatnim formatima, ali i da steknu znanja i vještine kroz teoretski i pokazni dio kampa, te da praktično primijene stečena znanja.
 
Visitor center Pecka je bio domaćin ovog kampa. Učenici su, pored vrlo zanimljive edukacije, uživali u prirodi i druženju sa učenicima drugih srednjih škola, ali i sa profesorima i studentima koji su vodili radionice.
 
Cilj ove edukacije je osnivanje debatnog kluba SŠC ,,Gemit-Apeiron” kako bi naši učenici stekli nove vještine i učestvovali na takmičenjima.